Clopotei

Forumul clasei doamnei prof. Genoveva Gațu

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Sarbatori luminate!
Sam 15 Apr 2017 - 22:34 Scris de Admin

» Proiect de dezvolate institutionala
Sam 11 Feb 2017 - 11:29 Scris de Admin

» Concursuri, olimpiade
Mier 8 Feb 2017 - 20:50 Scris de Admin

» Pagina oficiala a Scolii Gh. Asachi
Mar 17 Ian 2017 - 22:46 Scris de Admin

» Se reiau cursurile
Mar 10 Ian 2017 - 14:49 Scris de Admin

» Cum procedam in caz de cutremur!
Sam 24 Sept 2016 - 13:59 Scris de Admin

» Deschiderea anului scolar 2016-2017
Vin 9 Sept 2016 - 13:18 Scris de Admin

» Tabara Rasnov 2016
Sam 23 Iul 2016 - 9:42 Scris de Admin

» Alte imagini de la serbarea clasei a II-a A
Lun 11 Iul 2016 - 15:56 Scris de Admin

» Serbarea de sfarsit de an
Vin 24 Iun 2016 - 21:33 Scris de Admin

Iunie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar

Distribuiţi | 

Am participat la sedinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Puncte : 239
Data de inscriere : 29/06/2013
Varsta : 60
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Am participat la sedinta   Mar 3 Sept 2013 - 8:15

Asa cum a fost anuntat, ieri la ora 18.00 ne-am intalnit la scoala in sedinta cu parintii si iata cam ce s-a discutat si stabilit.
O parte din copii au intrat in posesia uniformelor dar mai sunt inca parinti care nu au ajuns la Pinki Ponki.
http://pinkiponki.ro/?page_id=95
S-a ales un comitet de parinti cu 5 membri.
Parintii au hotarat sa se faca un pic de curatenie in sala de clasa, un var proaspat, lucrare ce se va realiza pana la sfarsitul acestei saptamani. S-a luat legatura cu o firma al carei reprezentant a venit in timpul sedintei si-am stabilit ce e de facut.
S-a stabilit lista de rechizite care vor fi achizitionate cetralizat. Vom cauta sa le procuram de la distribuitori.
Se vor realiza in zilele urmatoare dulapioare pentru copi, un modul de 35 de raftulete. In timpul sedintei a fost chemat reprezentantul unei firme care a luat masurile...
Copii vor avea un mobilier adecvat varstei lor, un mobilier ce-l vor folosi doar in clasa pragatitoare. La acesta va trebui sa achizitionam cate o pernuta pentru fiecare.
Pentru realizarea celor stabilite si pregatirea deschiderii anului scolar, parintii alesi in comitet, dar nu numai acestia, vor mai merge la scoala in zilele urmatoare, vor supraveghea lucrarile, vor cumpara...
Inainte de festivitatea de deschidere, pentru ultimele pregatiri, toti parintii sunt convocati in sedinta, JOI 12 SEPTEMBRIE ORA 17.00
Tinem legatura aici pe forum dar si pe adresele de email ce le avem pana acum.

Rog parintii care au participat la sedinta de ieri sa scrie aici ce s-a mai discuta, ce s-a mai stabilit la sedinta, pe langa de ceea ce am scris eu.
Multumesc!

Admin
Admin

Puncte : 239
Data de inscriere : 29/06/2013
Varsta : 60
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Am participat la sedinta   Sam 7 Sept 2013 - 7:56

In ultimele zile s-a lucrat la zugravirea salii de clasa, s-au vopsit caloriferele, s-a vopsit lemnaria de la ferestre, s-a verificat instalatia de iluminat si s-au inlocuit tuburi de neon si startere...
Astazi, sambata de la ora 9.00 continuam treaba, finisam, stergem picaturile de var si vopsea, geamurile, parchetul s.a.m.d.
Intre timp au intrat in lucru modulele cu dulapioare pentru copii, s-a facut comanda pentru rechizite, pernute pentru scaune, materiale igienico-sanitare...
Zi de zi doamna invatatoare a fost la scoala, s-a intalnit cu parintii din comitet (dar si cu alti parinti), am tinut legatura prin telefon permanent si speram ca saptamana viitoare sa introducem mobilierul in clasa, sa amenajam sala..
Majoritatea parintilor au luat legatura cu doamna invatatoare si cu membrii comitetului.
Rugam si pe ceilalti care inca nu sunt in legatura cu scoala sa o faca.
Pentru ca timpul este pretios si avem de lucru, SEDINTA CU PARINTII ANUNTATA PENTRU JOI 12 SEPTEMBRIE NU MAI ARE LOC.
Ne intalnim la deschide, luni 16 septembrie. Inca nu se stie ora dar atunci cand se va stabili o sa va anunt atat pe acest site cat si pe adresele de email pe care le am.
Pana atunci parintii pot veni in fiecare zi la scoala impreuna cu copii pentru a le rata scoala, clasa si poate a se mai vedea cu doamna invatatoare. 
Un sfarsit de saptamana placut!

Am participat la sedinta
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clopotei :: Clasa Clopoței :: Anunțuri, propuneri, dezbateri-
Mergi direct la: